X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اطلاعات علمی جالب : - *ریاضی دروازه علوم است*
صفحه نخست | آرشیو | ارتباط با ما| شماره تماس : 09123823828
خوش آمدید ریاضی دروازه علوم

ایمن وباطلاعات علمی جالب :
موضوع: @name | تاریخ ارسال: یکشنبه 18 فروردین‌ماه سال 1387

۱- اطلاعاتی در مورد خورشید :

طبق بررسی دانشمندان حجم خورشید  یک ملیون و سیصد هزار مرتبه از زمین بزر گتر است . فاصله خورشید تا زمین حدود یکصد و پنجاه میلیون کیلومتر  می باشد .  بقیه را در ادامه مطلب بخوانید ...

حرارت سطح آن بالغ بر شش هزار درجه سانتیگراد  و حرارت عمق آن بالغ بر چند میلیون درجه می باشد .

اگر بخواهیم وزن خورشید را بر حسب تن بیان کنیم باید عدد ۲ را بنویسیم و بیست و هفت صفر جلوی آن بگذاریم ( یعنی  دو میلیارد میلیارد  میلیارد  تن )

جالب است بدانیم که اتمهای خورشید  در حال تجزیه و تشعشع و تبدیل به انرژی هستند ؛  بطوری که در هر ثانیه چهار میلیون تن از وزن آن کاسته می شود اما بدلیل وزن بسیار بالای که دارد ظاهرا"   از آن چیزی کاسته نمی شود ولی نهایتا "  روزی خورشید هم از بین خواهد رفت که در آیات قران نیز اشاراتی به آن شده است .

۲- تعداد پیامبران چند تا است ؟

روایت مشهور در این زمینه عدد یکصد و بیست و چهار هزار را بیان می کند ، در حالی که در بعضی از روایت نیز بیان شده است که عدد پیامبران هشت هزار تا بوده که چهار هزار تای آنها از بنی اسراییل و چهار هزار تای دیگر از غیر بنی اسراییل بوده است .

در حدیثی از امام رضا (ع ) آماده است که پیامبر گرامی فرموده است که : خداوند ۱۲۴ هزار پیامبر آفریده که من از همه آنها نزد خداوند گرامی تر هستم بدون آنکه فخر و مباهاتی کنم و خداوند ۱۲۴ هزار وصی آفرید که علی (ع ) از همه آنها نزد خداوند گرامی تر و برتر است . ( بحار الانوار جلد ۱۱ صفحه ۳۰ )

همچنین در حدیث دیگری از انس ابن مالک از پیامبر (ص ) چنین نقل شده است : من بدنبال هشت هزار پیامبر مبعوث شدم که چهار هزار تا از آنه از بنی اسراتییل بودند . ( بحار الانوار جلد ۱۱ صفحه ۳۱ )

البته این دو حدیث باهم منافاتی ندارند زیرا ممکن است در حدیث دوم اشاره به پیامبران بزرگ شده است .

  ادامه مطلب | 3 نظر